Profosyonel Etkili Sosyal Medya Yönetimi
Ara
 • pasa medyaajans

Profosyonel Etkili Sosyal Medya Yönetimi

Pek çok kişinin kullandığı sosyal ağlar kullanımı oldukça kolay bir şekilde tüketiciye sunulur. Bundan dolayı sosyal medya- sosyal ağ yönetimi oldukça kolay görülür. Lakin etkili sosyal medya yönetimi aslında göründüğünden çok daha komplikedir. Tam da bu nedenle firma ya da kişilerin dijital dünyadaki varlıklarını ve girişimlerini yönetmek profesyonel ekiplere bırakılmalıdır.

Profesyonel ve sektörün içinde bulunan kişiler doğru analizler ile doğru stratejiler belirler. Bu düzen projenizi pek çok konuda daha öne çıkarır ve gereksiz pek çok hamleden sizleri kurtarır. Analiz verileri sayesinde uzman sosyal medya yönetim ekipleri sizlere girişiminiz için oldukça elzem olan detayları sunar;

 • Doğru bütçe

 • Doğru zamanlama

 • Doğru hedef

 • Doğru iletişim yöntemleri

 • Doğru içerikler

 • Doğru tanıtım


Tüm bu detaylar sizi nitelikli büyüme aşamasına ulaştırır. S.W.O.T. Analizi Nedir?

Strenghts Weaknesses Opportunities Threats açılımı ile S.W.O.T analizi kısaca firmanızın ya da girişiminizin;

 • Başarılı ve Güçlü olduğu taraflarını

 • Eksik ya da Zayıf olduğu taraflarını

 • Var olan Fırsatların ve İmkânların belirlenmesini

 • İleri dönük karşılaşılabilecek Tehdit veya İş Kaybı unsurlarının belirlenmesinikapsayan detaylı bir inceleme ve raporlama işlemidir. Sektöre hakim uzman personel tarafından gerçekleştirilir.

Strateji Oluşturma Nedir?

Firmanızın ya da girişiminizin, ileri dönük hedefi doğrultusunda, yapılan analizin yardımıyla belirlenmiş başarıya doğru izlenecek yol demektir. Profesyonel ve sektöre hakim kişiler tarafından yapılır. Stratejilerde sosyal ağların ne sıklıkta ve nasıl kullanılacağına dair açıklamalar bulunur. Strateji belirlemede en önemli unsur rakip analizidir. Uzman sosyal medya stratejistleri rakip analizi ve sektör araştırması ardından en uygun stratejiyi belirler. Doğru hedef kitle konusunda yönlendirmeler yapar.


Digital İçerik Nedir?

Diğital ortamda paylaşılan her resim, video, yazı ve ses dosyası dijital içeriktir. Firmanızın ya da girişiminizin sosyal ağlarda tanıtım vb. paylaşımlarının eksiksiz bir şekilde yapılmasını sağlar. Hem algoritmalara uygun hem de göze hitap eden tasarımlardan oluşması için uzman grafik ve yazar kadrosu tarafından hazırlanan ürünlerdir. Hedef kitlenize ve alanınıza tamamen uyumlu şekilde hazırlanır.


Caption + Hashtag Neden Önemlidir?

Sosyal ağlarda paylaşılan her görsel öğe altında yorum kutucuğu ile paylaşılır. Bu yorumların açıklayıcı ve güvenli olması projenin başarısı için oldukça elzemdir. Potansiyel müşteri ihtiyacını karşılamak için her zaman en anlamlı yorum kutucuğuna ve en güvenilir kaynağa yönelir. Hashtag – Etiket sistemi ise sosyal ağların algoritmaları ile entegre olmaya yarar. Caption – Yorum içinde kullanılan etiketler sayesinde hedef kitleye daha yakın tanıtımlar yapılır. Etiketler alanınızda sizi daha çok göz önünde tutmayı sağlayacak şekilde öne çıkmasını istediğiniz niteliklerin algoritmalar açısından kategorilenmesini sağlar.


Keşfet - Explore nedir?

Sosyal ağların instagram, twitter vb. kendi içlerinde Keşfet - Explore adı altında bir nevi vitrini olur. Bu vitrinler en popüler ve en beğenilen paylaşımların toplu olarak herkese eş zamanlı gösterildiği bir sekmedir. Bu sekmelerde bulunmak firmanızın ya da girişiminizin tanıtımını ve güvenilirliğini artırır.Organik Hedef Kitle Nedir?

Günümüzde hedef kitle ve takipçi sayısının bot denilen yani gerçek insan olmayan hesap satın alımı ile de artırıldığı görülür. Lakin gerçek olmayan, bot hesaplar hem firma hesabınızın sosyal ağ tarafından güvensiz ya da spam bir kaynak şeklinde görülmesine yol açar; hem de firmanıza ve girişiminize hiç katkı sağlamaz. Bot hesaplar etkileşime girmeyeceği için sadece takipçi listesinde boş ve kuru bir kalabalık eder. Kazancınızın artmasına, iş hacminizin genişlemesine ve gerçek insan kitlesine ulaşmanızı sağlamaz. Bu nedenle doğru sosyal medya stratejileri ile ilerleyerek hesapların takipçilerini istikrarlı ve sabit bir hız ile organik kullanıcılardan oluşturarak, yine organik şekilde kendi kendine gelişmesini hedeflemek en doğru yöntemdir.


Tüm bu çalışmaları eksiksiz olarak yapılmış Kong Paket müşterilerimize ait proje örnekleri ve portfolyomuz için https://www.instagram.com/marketplacetrcom hesabını ziyaret edip, inceleyebilirsiniz. 

Sosyal Ağ Yönetimi Öncesi Önemli Konular

İlk olarak, firmamızın da sloganı olan, gerçekçi hedefler doğru sonuçlar doğurur ifadesiyle amacımızı size belirtmek isteriz. Bizler sosyal ağ yönetiminde bot takipçiler, satın alınan boş beğeniler ve etkileşim geri dönüşü olmayan hesap yönetimi sistemleri tasarlamamaktayız.

Bu nedenle tamamen organik yani gerçek takipçi kazanımızı ve doğru kitle takipçi kazanımı sayesinde size yapılacak geri dönüşleri içeren sistemi kurabilmek 1-3 gün gibi kısa sürelerde olmayacaktır. Fakat tecrübelerimiz ve portfolyomuz sayesinde hedefiniz doğrultusunda 3 ay içinde farkı rahatlıkla görebileceğinizi ve geri bildirim alacağınızı garanti ederiz. Organik bir oluşumu tasarlamak istikrar ve doğru yöntem ve görece zaman gerektirir. Firmamız size uygun olan istikrarı, paketi ve gerçekçi hedef başarı dönüşü zaman dilimini size tüm şeffaflığı ile bildirecektir.


0 görüntüleme
 

0532 670 60 14

Güvenevler, Cinnah Cd. no 4/A, 06530 Çankaya/Ankara, Turkey

 • Facebook
 • Instagram
 • Twitter

©2020, Pasa Medya Ajans