Ara
 • pasa medyaajans

sosyal medya neden önemli

En son güncellendiği tarih: May 27

#Instagram, #Facebook, #Youtube, #Twitter, #Pinterest, #Tiktok ve #Google için tüm reklam ve yönetim hizmetleriyle ilgili firmamız Internomedya Ajans ve Pasa Medya Ajans ile iletişime geçin.’

Pasamedya ve Internomedya ortaklığı ile yürüttüğümüz sosyal medya yönetim çoklu paketleri, organik trafik ve hızlı başarı geri bildirimi ile fark yaratır. Naçizane tavsiyemiz, sosyal ağ yönetim hizmeti almak istediğiniz zaman, öncelikle uzman ve tecrübeli bir ekip ile çalışıp çalışmadığınızı kontrol etmeniz ve emin olmanız. Nitekim günümüzde sosyal medya asistanlığı adı altında yüksek ücretler ile müşteriye kısa süreli başarı vaadi oldukça fazlalaşmış durumdadır. Bu kısa süreli başarıları elde etmek için yapılan yanlış ve yapay yöntemler; bazen söz verilen hedef dahilinde bile gerçekleşmemekte, gerçekleşse dahi uzun dönemde müşteri hesabına çok daha fazla zarar vermektedir. Bu nedenle şu gerçek asla unutulmamalıdır;


 • BİREYSEL YA DA İŞLETME HESABI FARKETMEKSİZİN, GERÇEK VE AMACA YÖNELİK GERİ BİLDİRİMİ OLUŞTURACAK TRAFİK ALMANIZ İÇİN BÜYÜK ÜCRETLER GEREKMEZ; DOĞRU VE YERİNDE STRATEJİLER GEREKİR.


Pek çok iş insanı ya da işletme sosyal medya hesap yönetimleri için belirli bir bütçe dahilinde dışardan hizmet alıyor. Lakin çoğu sosyal medya yöneticisi; gerçek olmayan takipçi yükselişi ile müşteri hesaplarını devamlılığı olmayan reklam sistemleriyle baş başa bırakıyor. Veyahut takipçi sayısını yükseltip, hedef beğenme sayısını tutturamıyor. Bir diğeri paylaşımlara kaliteli görseller üretemiyor. Bu görsellere doğru hashtag ve içerik desteği sunamıyor.

Kısacası, tecrübesiz sosyal ağ yöneticileri, algoritmaları yeteri kadar tanımıyor ve hedef kitleniz açısından iyi analiz etmiyor. Tüm bu hata ve eksiklikler sonucu bir hesabın, kendi ait olduğu platform içerisinde öne çıkma ve fark edilme imkanı yok oluyor.

 • Meslek dahilinde bilinirliğini artırmak ve büyüme amaçlayan iş insanları

 • Küçük-orta-büyük işletmeler

 • Çeşitli blog hesapları

 • #E-ticaret, satış hesapları

 • Çeşitli bireysel girişimci hesapları


Biz, sizlere uzman kadromuzun algoritmalar ile edindiği tecrübeler sayesinde devamlılığı istikrarlı olacak sosyal ağ yönetim strateji ve planlama garantiliyoruz. Bu bağlamda; BRONZ, GÜMÜŞ VE ALTIN adında üç seçeneği olan Pasa Medya Ajans ‘Sosyal Medya İksir’kampanya ve içerik bilgilerini inceleyebilirsiniz. Paket dahilinde size sağladıklarımız sayesinde her müşterimize kurumsal kimlik kazanımını hediye etmekteyiz.

S.W.O.T. Analizi Nedir?

Strenghts Weaknesses Opportunities Threats açılımı ile S.W.O.T analizi kısaca firmanızın ya da girişiminizin;

 • Başarılı ve Güçlü olduğu taraflarını

 • Eksik ya da Zayıf olduğu taraflarını

 • Var olan Fırsatların ve İmkânların belirlenmesini

 • İleri dönük karşılaşılabilecek Tehdit veya İş Kaybı unsurlarının belirlenmesini

kapsayan detaylı bir inceleme ve raporlama işlemidir. Sektöre hakim uzman personel tarafından gerçekleştirilir.
Strateji Oluşturma Nedir?

Firmanızın ya da girişiminizin, ileri dönük hedefi doğrultusunda, yapılan analizin yardımıyla belirlenmiş başarıya doğru izlenecek yol demektir. Profesyonel ve sektöre hakim kişiler tarafından yapılır. Stratejilerde sosyal ağların ne sıklıkta ve nasıl kullanılacağına dair açıklamalar bulunur. Strateji belirlemede en önemli unsur rakip analizidir. Uzman sosyal medya stratejistleri rakip analizi ve sektör araştırması ardından en uygun stratejiyi belirler. Doğru hedef kitle konusunda yönlendirmeler yapar.


Digital İçerik Nedir?

Diğital ortamda paylaşılan her resim, video, yazı ve ses dosyası dijital içeriktir. Firmanızın ya da girişiminizin sosyal ağlarda tanıtım vb. paylaşımlarının eksiksiz bir şekilde yapılmasını sağlar. Hem algoritmalara uygun hem de göze hitap eden tasarımlardan oluşması için uzman grafik ve yazar kadrosu tarafından hazırlanan ürünlerdir. Hedef kitlenize ve alanınıza tamamen uyumlu şekilde hazırlanır.Caption + Hashtag Neden Önemlidir?

Sosyal ağlarda paylaşılan her görsel öğe altında yorum kutucuğu ile paylaşılır. Bu yorumların açıklayıcı ve güvenli olması projenin başarısı için oldukça elzemdir. Potansiyel müşteri ihtiyacını karşılamak için her zaman en anlamlı yorum kutucuğuna ve en güvenilir kaynağa yönelir. Hashtag – Etiket sistemi ise sosyal ağların algoritmaları ile entegre olmaya yarar. Caption – Yorum içinde kullanılan etiketler sayesinde hedef kitleye daha yakın tanıtımlar yapılır. Etiketler alanınızda sizi daha çok göz önünde tutmayı sağlayacak şekilde öne çıkmasını istediğiniz niteliklerin algoritmalar açısından kategorilenmesini sağlar.Keşfet - Explore nedir?

Sosyal ağların instagram, twitter vb. kendi içlerinde Keşfet - Explore adı altında bir nevi vitrini olur. Bu vitrinler en popüler ve en beğenilen paylaşımların toplu olarak herkese eş zamanlı gösterildiği bir sekmedir. Bu sekmelerde bulunmak firmanızın ya da girişiminizin tanıtımını ve güvenilirliğini artırır.
Organik Hedef Kitle Nedir?

Günümüzde hedef kitle ve takipçi sayısının bot denilen yani gerçek insan olmayan hesap satın alımı ile de artırıldığı görülür. Lakin gerçek olmayan, bot hesaplar hem firma hesabınızın sosyal ağ tarafından güvensiz ya da spam bir kaynak şeklinde görülmesine yol açar; hem de firmanıza ve girişiminize hiç katkı sağlamaz. Bot hesaplar etkileşime girmeyeceği için sadece takipçi listesinde boş ve kuru bir kalabalık eder. Kazancınızın artmasına, iş hacminizin genişlemesine ve gerçek insan kitlesine ulaşmanızı sağlamaz. Bu nedenle doğru sosyal medya stratejileri ile ilerleyerek hesapların takipçilerini istikrarlı ve sabit bir hız ile organik kullanıcılardan oluşturarak, yine organik şekilde kendi kendine gelişmesini hedeflemek en doğru yöntemdir.


Tüm bu çalışmaları eksiksiz olarak yapılmış Kong Paket müşterilerimize ait proje örnekleri ve portfolyomuz için @pasamedyaajans facebook hesabını ziyaret edip, inceleyebilirsiniz.
0 görüntüleme
 

0532 670 60 14

Güvenevler, Cinnah Cd. no 4/A, 06530 Çankaya/Ankara, Turkey

©2020, Pasa Medya Ajans